Okna w odcieniu złotego dębu

Okno-PCV-100x100-jednoskrzydlowe-rozwierno-uchylne-zloty-dab-dk1-zd-1.800x600

Okna PCV złoty dąb swoją popularność zawdzięczają niewielkim trudnościom z dopasowaniem ich do najróżniejszych aranżacji. Wybór akurat tego rodzaju okien pozwala zachować estetykę drewna, przy wszystkich zaletach okien PCV. Decydując się akurat na ten odcień okien, nie powinno być również problemów z dopasowaniem pozostałych elementów wnętrza, ponieważ jest to na tyle popularny kolor, że bez trudu można dopasować do niego nawet najdrobniejsze detale. Dowiedz się, do czego pasują okna w odcieniu złoty dąb.

Okna złoty dąb a podłoga

W łączeniu okien w tym odcieniu z podłogą możemy kierować się jedną z trzech możliwości. Można dopasować pozostałe elementy aranżacji w tym samym odcieniu, co okna lub w odcieniu niewiele różniącym się, o tej samej temperaturze. Można połączyć je również z dużo jaśniejszą podłogą, utrzymaną w ciepłym odcieniu drewna. Trzecią możliwością jest połączenie złotego dębu z całkowicie innym, kontrastującym odcieniem. Przykładowo – okna i drzwi w odcieniu złotego dębu, w połączeniu z białymi płytkami na podłodze i szalonymi dodatkami w pomieszczeniu. Takie połączenia złotego dębu z podłogami będą świetną podstawą zarówno do klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrz.

Aranżacje klasyczne i tradycyjne

Złoty dąb w tradycyjnych przestrzeniach jest absolutną podstawą! W przypadku wnętrz klasycznych i tradycyjnych można postawić na monochromatyzm, połączyć biel ze złotym dębem w przestrzeni, w proporcjach około 1:1 lub zdecydować się na kompozycję złotego dębu z ciepłymi odcieniami beży, żółci, brązów i czerwieni. Takie połączenie świetnie sprawdzi się również we wnętrzach w stylu antycznym, narodowym, dworkowym, angielskim, czy wiktoriańskim.

Aranżacje nowoczesne

W aranżacjach o nowoczesnym charakterze, okna złoty dąb można łączyć przykładowo z bielą lub czernią, czy grafitem. Połączenie z czernią lub grafitem, sprawdzi się w minimalistycznych, eleganckich wnętrzach. Połączenie drewna i czerni jest nieoczywistym połączeniem z klasą, odpowiednim dla bardziej odważnych osób. Połączenie złotego dębu z bielą jest równie eleganckie, jednak nieco bardziej uniwersalne i ponadczasowe. Charakter wnętrza o takiej palecie barw będzie bardzo łatwo zmieniać, dobierając do niego odpowiednie dodatki. Taka aranżacja z pewnością nie będzie przytłaczająca. To połączenie gwarantuje optyczne powiększenie i rozjaśnienie przestrzeni. Będzie idealne dla wnętrz w stylu nowoczesnym, skandynawskim, boho, rustykalnym i romantycznym.

Moc dodatków

Dobór dodatków do wnętrza, potrafi całkowicie je zmienić. Wybierając je, dobrze jest skomponować określoną paletę kilku barw, według których będą dobierane. Dużo zależy od charakteru samego wnętrza. W nowoczesnych wnętrzach, w których dominuje biel wraz ze złotym dębem, trafionym wyborem mogą okazać się jasnoróżowe i brązowe dodatki, wraz z dodatkiem zieleni np. w postaci roślin. W nowoczesnych aranżacjach, w których dominują ciemniejsze kolory, sprawdzą się dodatki w kolorze butelkowej zieleni i szarości lub bieli. Konstrukcje i materiały powinny być raczej proste, bez dodatkowych ozdób. Na ozdoby, rzeźbienia, chwosty i marszczenia, znajdzie się za to miejsce w aranżacjach tradycyjnych.

Projekt i wdrożenie InternetProjects.pl
Menu serwisu
×