Okna dwuskrzydłowe. Kiedy mają najlepsze zastosowanie?

Projekt bez tytułu

Nie da się ukryć, że w dawnym budownictwie były bardzo często wykorzystywane, zwłaszcza w kamienicach. Mowa oczywiście o oknach dwuskrzydłowych. Ta niebanalna stolarka okienna ponownie jest dość popularna, nic dziwnego, gdyż nowocześnie wykończone i wykonane okna przyciągają wzrok i są niezwykle designerskie. Co więcej, obecnie można nabyć je w wielu wariantach kolorystycznych i rozmiarach. Kiedy sprawdzają się najlepiej? Zapraszamy do przeczytania artykułu!

Okna dwuskrzydłowe – co to?

Okna dwuskrzydłowe najczęściej otwierają się w systemie rozwierno-uchylnym. Występują zwykle w kolorze białym, choć niekiedy klienci decydują się również na zakup innych modeli pasujących odcieniem do wystroju wnętrz. Okna dwuskrzydłowe można również wyposażyć w różnorodne, inne akcesoria, dzięki temu podnosi się ich funkcjonalność oraz walory wizualne. Występują w wersji prostokątnej lub kwadratowej. Dokładna budowa oraz wymiary zależne są od poszczególnego modelu.

Montaż okien dwuskrzydłowych

Trzeba zwrócić uwagę na to, że okna dwuskrzydłowe muszą zostać usytuowane w budynku w taki sposób, by spełniały wymogi projektu budowlanego. Aby natomiast zminimalizować tak zwane liniowe mostki, można częściowo lub całkowicie wysunąć ościeżnicę przez lico lub też zamontować je w ościeżu. Pozwoli to cieszyć się większym komfortem cieplnym w budynku.

Kiedy warto się na nie zdecydować?

Okna dwuskrzydłowe najczęściej wybierane są jeszcze do starszego typu budownictwa. Bardzo wiele domów jednorodzinnych, w których wykonywane są generalne remonty, wyposażonych zostaje w okna dwuskrzydłowe. Właściciele decydują się właśnie na ich montaż dlatego, że są naprawdę funkcjonalne oraz praktyczne. Dość łatwo się je także montuje, zapewniają bezpieczeństwo, jak również komfort cieplny. Modele dwuskrzydłowe można spotkać też w starych kamienicach, choć w nowoczesnych i wyremontowanych obiektach, które są stylizowane na styl retro również. Dzięki zróżnicowanemu wzornictwu, okna te można łatwo dopasować do budynku. Co ciekawe, konstrukcje te łatwo rozbudowuje się także w dodatkowe wyposażenie, na przykład ukryte zawiasy, czy nawiewniki.

Warto wiedzieć, że w obecnych czasach są produkowane bardzo często modele, które mają już nieco mniejsze elementy dzielące płaszczyznę okna. Pozwala to uzyskać dosyć szeroki widok na zewnątrz po otwarciu obu okien. Element dzielący przestaje być widoczny i można podziwiać pejzaże. Jest to dosyć ciekawa forma nowoczesnej produkcji okien dwuskrzydłowych.

Okna dwuskrzydłowe znane były już kilka dekad temu i obecnie ponownie stają się coraz popularniejsze, ze względu na ich nowoczesną formę produkcji. Najczęściej wykorzystywane są w budownictwie tradycyjnym, a także montowane są w kamienicach stylizowanych na retro. Warto natomiast zdecydować się na ich montaż, jeśli masz do wyboru jednoskrzydłową lub dwuskrzydłową stolarkę i możesz pozwolić sobie na ten drugi wariant, ponieważ oprócz funkcjonalności, ona są naprawdę stylowe.

Projekt i wdrożenie InternetProjects.pl
Menu serwisu
×